Son dakika: Bahçeli'den yeni Kanal İstanbul açıklaması: Geçmişte ne söylemişsek arkasındayız

Son dakika: 2011 yılında Kanal İstanbul projesini eleştirdiği sözleri gündem olan Devlet Bahçeli yeni bir açıklama yaptı. Bahçeli, "Geçmişte ne söylemişsek arkasındayız. Art niyetsiz yapılan eleştirileri dikkate alırız" dedi.

Son dakika: Bahçeli'den yeni Kanal İstanbul açıklaması: Geçmişte ne söylemişsek arkasındayız
,
,

MHP lideri Bahçeli, Kanal İstanbul ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bahçeli, "2 Haziran 2011 Milletvekili Genel Seçimleri öncesinde Sayın Erdoğan, Kanal İstanbul Projesi'ni ilan etmiş ve hedef olarak koymuştur. Biz o dönem muhalefet anlayışımız doğrultusunda eleştirdik, itiraz ettik. Daha sonra millet destek verdi, AK Parti'yi tekraren iktidara taşıdı. Yani projelere de tamam dedi. Artık iktidar partisinin Kanal İstanbul Projesi'ni hayata geçirmesinin önünde engel de kalmadı. Buyursunlar yapsınlar. İmamoğlu adam gibi yönetimle adından bahsettirsin" dedi..

2011'DE NE DEMİŞTİ?

Devlet Bahçeli, 2011 yılında MHP Bayrampaşa Seçim Yönetim Merkezi'nin açılışında ise Kanal İstanbul Projesi için çok sert ifadeler kullanmıştı. Bahçeli, "Kanal İstanbul" projesiyle ilgili, "Güya yeni bir kanal açıyorlar, adına da 'İstanbul Kanalı ve bu bir çılgın proje' diyorlar. Bu, soygun düzenini çılgınca sürdürecek bir projedir" şeklinde konuşmuştu.


Haber Videosu

: Son dakika: Bahçeli'den yeni Kanal İstanbul açıklaması: Geçmişte ne söylemişsek arkasındayız