Alman havacılık devi Lufthansa, koronavirüs nedeniyle uçuş kapasitesini yarı yarıya azaltacak

Alman hava yolu şirketi Lufthansa, koronavirüse karşı aldığı önlemlere bir yenisini daha ekleyerek uçuş kapasitesini yüzde 50'ye kadar azaltmayı planladığını açıkladı.

Alman havacılık devi Lufthansa, koronavirüs nedeniyle uçuş kapasitesini yarı yarıya azaltacak
,
,

Alman hava yolu şirketi Lufthansa, koronavirüs nedeniyle uçuş kapasitesini yüzde 50'ye kadar azaltmayı planladığını açıkladı.

OLAĞANÜSTÜ BİR DÖNEM YAŞIYOR

Lufthansa Group, Covid-19 olarak da bilinen koronavirüsün yayılması ve rezervasyonlardaki sert düşüşün yanı sıra, çok sayıda uçuşun iptali nedeniyle olağanüstü bir dönüm yaşadıklarını belirtirken, talebin daha da azalması nedeniyle, kapasitelerini yüzde 50'ye kadar azaltacaklarını duyurdu. Uçuş kapasitemizin azaltılması ile Lufthansa'ya bağlı diğer uçak şirketleri için de geçerli olacağını da ifade edildi.

ÇALIŞANLARA İZİN KULLANDIRILIYOR

Söz konusu tedbirin, talepteki düşüşün finansal sonuçlarını azaltmaya dönük olduğu belirtilirken, personel alanında kemer sıkma önlemlerinin yanı sıra malzeme maliyetlerini ve proje bütçelerini ve diğer likidite önlemlerin alındığı da ifade edildi. Açıklamada işe alımların durdurulduğu söylenirken, ücretsiz izin ve yıllık izin kullanılması için çalışanların teşvik edildikleri söylendi.

Kaynak: İHA