Fransa'da koronavirüs nedeniyle ölenlerin sayısı 11'e yükseldi

Fransa'da yeni tip koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 11'e ulaştı, vaka sayısı ise 716'yı geçti. Ölümcül virüsün hızla yayıldığı ülkede geçtiğimiz günlerde bir Türk vatandaşı da hayatını kaybetmişti.

Fransa'da koronavirüs nedeniyle ölenlerin sayısı 11'e yükseldi
,
,

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyaya yayılan yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) yaygın olduğu ülkelerden biri olan Fransa'da, virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 11'e yükseldi.

ALARM DERECESİNİN ÜÇE ÇIKARILMASI BEKLENİYOR

Fransa'da koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 11'e ulaştı, vaka sayısı ise 716'yı geçti. Yetkililerin ülke çapında alarm derecesini üçe çıkarması bekleniyor. Ülkedeki vaka sayısının 716'ya çıkması ile önümüzdeki haftalarda geçilmesi beklenen üçüncü alarma birkaç gün içerisinde geçilmesi bekleniyor.

Öte yandan alarm derecesinin yükseltilmesi durumunda okul ve kamu kurumlarının kapatılacağı öğrenildi.

KORONAVİRÜS İTALYA'DA KABİNEYE SIÇRADI

İtalya'da Demokratik Parti'li Nicola Zingaretti'ye yapılan koronavirüsü (Covid-19) testi pozitif çıktı. Facebook hesabından yaptığı paylaşımla korona virüse yakalandığını belirten Zingaretti "Doktorlar Covid-19 olduğunu söyledi. Ben iyiyim ancak önümüzdeki birkaç gün evde kalmam gerekecek" dedi.

İRAN'DA DA 2 MİLLETVEKİLİ HAYATINI KAYBETTİ

İran'da 21 Şubat'ta yapılan seçimlerde Tahran'dan milletvekili seçilen İslami Koalisyon Partisi Merkez Konsey Üyesi Fatma Rehber, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybetti. Rehber, virüsün etkisiyle 2 gün önce komaya girmişti.

İran'daki son seçimlerde ülkenin kuzeyindeki Astane Eşrefiye'den milletvekili seçilen Dr. Muhammed Ali Ramazani de 1 hafta önce koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirmişti.

İran Meclis Başkan Yardımcısı Abdurrıza Mısri, 23 milletvekilinde yeni tip koronavirüs tespit edildiğini duyurmuştu.

Sağlık Bakanı Koca, "İstanbul'da koronavirüs görüldü" iddialarına yanıt verdi: Yeni tip değil human koronavirüs

İtalya'da koronavirüsten ölenlerin sayısı 197'ye ulaştı

Koronavirüsten ölen Türk vatandaşının ailesi, cenazenin Türkiye'ye getirilmesine sıcak bakmıyor

En trajik görüntü! Koronavirüs 60 yıllık çifti birbirinden ayırdı

Kaynak: İHA


Haber Videosu

: Fransa'da koronavirüs sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı 11'e ulaştı