Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisi için hakaret içerikli ifadeler sarf eden Engin Özkoç'a yanıt verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisine yönelik hakaret içerikli cümleler sarf eden CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç hakkında, "Gerek avukatım olsun gerek yargı olsun bu şahıs ile ilgili bu davaları açtılar. Yani dokunulmazlığının kaldırılmasına varıncaya kadar bu süreci takip edecekler" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisi için hakaret içerikli ifadeler sarf eden Engin Özkoç'a yanıt verdi
,
,

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İdlib gerilimiyle ilgili Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile olan görüşmesinin ardından yurda dönüş yaptı. Yurda dönüş yolunda uçakta gazetecilerle bir görüşme gerçekleştiren Erdoğan, geçtiğimiz gün kendisi hakkında hakaret içerikli ifadeler sarf eden CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç hakkında hukuki sürecin devam ettiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "CHP'deki ruh halini benim anlatmam doğru olur mu? Bunlar adeta deli dumrul misali felaket yaşıyorlar" dedi.

"HUKUKİ SÜRECİ TAKİP EDECEKLER"

Konuyla ilgili adli sürecin başladığını ifade eden Erdoğan, "Ve şu an itibarıyla, bu sabah gerek avukatım olsun gerek yargı olsun bu şahıs ile ilgili bu davaları açtılar. Yani dokunulmazlığının kaldırılmasına varıncaya kadar bu süreci takip edecekler. Ben Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanıyım. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanına kalkıp da bu tür edepten, ahlaktan yoksun, böyle akla hayale gelmeyecek hakaretleri yapmaya ne yasalarımız ne örfümüz ne adetimiz müsaade eder" şeklinde konuştu.

NE OLMUŞTU?

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün AK Parti Grup Toplantısı'nda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik söylediği sözlerin ardından CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç da Meclis'te basın toplantısı düzenledi ve Erdoğan'a hakaret içerikli sözler sarfetti.

TARTIŞMA KAVGAYA DÖNÜŞTÜ

Ardından TBMM Genel Kurulu'nda Engin Özkoç kürsüde konuşurken konuyu yine bu sözlere getirince AK Partili vekiller tepki gösterdi ve çıkan tartışma kavgaya dönüştü. Vekillerin birbirlerine yumruk ve tekmeyle saldırdığı kavganın ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı da Engin Özkoç hakkında soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP'li Engin Özkoç'a 1 milyon TL'lik tazminat davası açmıştı.

Son Dakika: CHP'li Engin Özkoç hakkındaki fezleke Meclis'e gönderildi

AK Partili vekilin eli, CHP'li Engin Özkoç'a attığı yumruk nedeniyle üç yerden kırıldı

Son Dakika: Erdoğan, kendisine hakaret eden Engin Özkoç'a 1 milyon liralık tazminat davası açtı

CHP'li Engin Özkoç'un TBMM'deki kavgadan hemen önce yaptığı konuşmanın görüntüleri ortaya çıktı

Meclis'teki yumruklu kavga sonrası CHP'li Engin Özkoç'un kafasında ve yüzünde şişlik oluştu